ARMREST Kol desteği

Stabilo Pozisyonlama Sistemleri

KULLANIM YERLERİ

  • Spastisite nedeniyle el ve bilek kontraktürü riski olan bireyler.

ETKİ

  • Elin anatomik şekline göre ayarlanır. Parmakların ayrıştırılması ve bileğin pozisyonlanması, kolun stabil desteklenmesinin, omurganın doğru posizyonlanmasına doğrudan etkisi vardır.

KULLANIM ŞEKLİ

  • Hemipleji durumunda ön kolun düzgün pozisyonlanması ve stabilizasyonu, Velkro kaidesi ile tekerlekli sandalyeye sabitlenebilir.

ARMREST Kol desteği

  • Kolay modelleme ve ayar fonksiyonuna sahip olan kolçak, tekerlekli sandalye ve rehabilitasyon koltuklarında kullanılmaktadır. Ön kol oturma ve yatma pozisyonunun stabilizasyonunu ve optimum açısını sağlar.
  • Kolayca modellenen ve böylece anatomik el şekline göre ayarlanan, artan kas gerginliği ve el ve bilek kontraktürleri olan kişilerde düzeltme ve stabilizasyon sağlar.
  • Hemipleji durumunda, optimal bir önkol açısının korunmasına yardımcı olur.
  • Kol dayanağının basit montajı, çeşitli tipte koltuklar ve tekerlekli sandalyeler için uygun olmasını sağlar.
  • Serebral palsili çocuklar ve yetişkinler için, oturma pozisyonunu stabilize ederek önkol için stabil destek sağlar, engelleri telafi eder ve hafifletir.

Stabilo Pozisyonlama ve Destek Sistemi

Stabilo, serebral palsi gibi nedenlerle gövde ve postür kontrolü zayıf olan bireyler için postür destek sistemidir. Stabilo pozisyonlama sistemi, kalça ve omurgayı gerektiği şekilde destekleyerek istenen doğru oturuş pozisyonunun erişilmesini sağlar. Vakum sistemi sayesinde istendiğinde yumuşatılıp tekrar şekil verilip sertleştirilebilir ve sertliği ayarlanabilir.Şilte şeklindeki büyük minder modelleri, yatış pozisyonunda istenen desteği ve ağırlığın homojen dağılımını sağlar. Özel granül dolgu ve ayarlanabilir sertliği sayesinde vücut ağırlığından kaynaklanan basıncın eşit dağılmasını sağlar.

Stabilo, modellenen şeklin vakumla sabitlenmesine dayalı bir dengeleyici minderler ve şilteler sistemidir. Özel bir pompa, Stabilo Sisteminden havanın emilmesini sağlar, bu da yastığın şeklini korurken daha sert olmasını sağlar. Şekli ve sertliği çok basit bir şekilde defalarca değiştirilebilir. Stabilo Sistemi, otururken ve uzanırken duruşunu korumak için ek desteğe ihtiyaç duyan kişiler için tasarlanmıştır ve vücut asimetrisini veya kas zayıflığını telafi etmek için çalışır. Kişinin şekli ne olursa olsun pelvis, gövde, baş ve uzuvları stabilize etmeye ve yüksek düzeyde konfor sağlamaya yardımcı olabilir. Hızlı şekil değiştirme imkanı ve geniş uygulama yelpazesine sahip çok çeşitli modeller sayesinde, Stabilo 24 saat postural yönetim sağlayabilir. Yenilikçi üretim teknolojisi ve yüksek kaliteli malzemeler sorunsuz ve uzun ömür sağlar. 

Detaylı bilgi ve deneme randevusu için: 0212 570 0020

BEANSEAT - Şekillendirilebilir Puf
Kullanım

GRANDE - Yatmak, Oturmak için Şilte
Kurulum

CONFORTABLE PLUS DUO
Kurulum

BATH BAGEL - Vakumlu Konumlandırma
Kurulum

TOP