HEADREST Baş desteği

Stabilo Pozisyonlama Sistemleri

KULLANIM YERLERİ

  • Baş kontrolü zayıf bireylerde stabilizasyon

ETKİ

  • Başın şekline adapte olur. Başa en uygun noktadan destek sağlar.

KULLANIM ŞEKLİ

  • Pek çok tekerlekli sandalye için uygun, üniversal baş desteği.

HEADREST Baş desteği

  • Kolay modelleme ve özelleştirme işlevine sahip koltuk başlığı. Çoğu tekerlekli sandalye ve rehabilitasyon koltuğu için uygundur.
  • Kolayca modellenip kafa şekline göre ayarlanır, otururken veya uzanırken rahatlığı artırır.
  • Asimetrik baş desteği sağlar, yüksek spastisite ile kullanıcının güvenliğini artırır, gövde deformiteleri olan kişiler, vücut kontrolü azalmış kişiler ve değişken kas gerginliği nedeniyle bu tür desteğe ihtiyaç duyan kişiler.
  • Başı mükemmel bir şekilde dengeler ve destekler, özellikle kas gerginliği azalmış kişilerde kontrolünü geliştirir.
  • Özel montaj sistemi sayesinde tekerlekli sandalyelerin ve rehabilitasyon ekipmanlarının çoğunu taşır, baş kontrolü azalmış kişiler için kişiselleştirilmiş baş desteği sağlar.

Stabilo Pozisyonlama ve Destek Sistemi

Stabilo, serebral palsi gibi nedenlerle gövde ve postür kontrolü zayıf olan bireyler için postür destek sistemidir. Stabilo pozisyonlama sistemi, kalça ve omurgayı gerektiği şekilde destekleyerek istenen doğru oturuş pozisyonunun erişilmesini sağlar. Vakum sistemi sayesinde istendiğinde yumuşatılıp tekrar şekil verilip sertleştirilebilir ve sertliği ayarlanabilir.Şilte şeklindeki büyük minder modelleri, yatış pozisyonunda istenen desteği ve ağırlığın homojen dağılımını sağlar. Özel granül dolgu ve ayarlanabilir sertliği sayesinde vücut ağırlığından kaynaklanan basıncın eşit dağılmasını sağlar.

Stabilo, modellenen şeklin vakumla sabitlenmesine dayalı bir dengeleyici minderler ve şilteler sistemidir. Özel bir pompa, Stabilo Sisteminden havanın emilmesini sağlar, bu da yastığın şeklini korurken daha sert olmasını sağlar. Şekli ve sertliği çok basit bir şekilde defalarca değiştirilebilir. Stabilo Sistemi, otururken ve uzanırken duruşunu korumak için ek desteğe ihtiyaç duyan kişiler için tasarlanmıştır ve vücut asimetrisini veya kas zayıflığını telafi etmek için çalışır. Kişinin şekli ne olursa olsun pelvis, gövde, baş ve uzuvları stabilize etmeye ve yüksek düzeyde konfor sağlamaya yardımcı olabilir. Hızlı şekil değiştirme imkanı ve geniş uygulama yelpazesine sahip çok çeşitli modeller sayesinde, Stabilo 24 saat postural yönetim sağlayabilir. Yenilikçi üretim teknolojisi ve yüksek kaliteli malzemeler sorunsuz ve uzun ömür sağlar. 

Detaylı bilgi ve deneme randevusu için: 0212 570 0020

BEANSEAT - Şekillendirilebilir Puf
Kullanım

GRANDE - Yatmak, Oturmak için Şilte
Kurulum

CONFORTABLE PLUS DUO
Kurulum

BATH BAGEL - Vakumlu Konumlandırma
Kurulum

TOP