CONFORTABLE PLUS Dengeleyici Destekleyici Sırtlık

Stabilo Pozisyonlama Sistemleri

KULLANIM YERLERİ

  • Daha fazla stabiliteye ihtiyacı olan bireyler.
  • Sert korseleri kullanamayan bireyler.

ETKİ

  • Gövdeye çok yönlü destek sağlar.
  • Yan yastıkları sayesinde skolyozu olan bireyleri destekler.

KULLANIM ŞEKLİ

  • Tekerlekli sandalye yada diğer oturma gereçlerini tamamlayıcı...
  • Yumuşak, şekil verilmiş bir korse olarak. Banyo sırasında sabitleme amacıyla

CONFORTABLE PLUS Dengeleyici Destekleyici Sırtlık

  • Ek yan desteklere sahip sırt dengeleyici yastık, rahat bir sırtlık sağlar, bu da duruş kusurlarını düzeltme ve vücut kontrolünü iyileştirme imkanı verir. Geniş yan destekler ve geniş bir baş desteği hastayı dengeler, boyun bölümünün sabitlenmesine yardımcı olur ve başın uygun şekilde konumlandırılmasını sağlar.
  • Yan destekler ve geniş kafalık sayesinde, daha fazla gövde stabilizasyonu ihtiyacı olan kişilere, kapsamlı gövde ve baş desteği sağlar. Confortable Plus, özellikle beyin felci, çeşitli etiyolojilerin omurga eğrilikleri ve duruş bozuklukları olan kişiler için uygundur.
  • Sırtlık, sert korselere tolerans göstermeyen veya halihazırda korse kullanan kişiler için tamamlayıcı bir stabilizasyon olan yumuşak, modellenmiş bir gövde ve baş desteği sağlar.
  • Plastik şekli ve kolay biçimlendirilmesi, kullanıcıya değişken konumlandırma sağlar, uzun süre oturan kişiler için konforu artırır.

Stabilo Pozisyonlama ve Destek Sistemi

Stabilo, serebral palsi gibi nedenlerle gövde ve postür kontrolü zayıf olan bireyler için postür destek sistemidir. Stabilo pozisyonlama sistemi, kalça ve omurgayı gerektiği şekilde destekleyerek istenen doğru oturuş pozisyonunun erişilmesini sağlar. Vakum sistemi sayesinde istendiğinde yumuşatılıp tekrar şekil verilip sertleştirilebilir ve sertliği ayarlanabilir.Şilte şeklindeki büyük minder modelleri, yatış pozisyonunda istenen desteği ve ağırlığın homojen dağılımını sağlar. Özel granül dolgu ve ayarlanabilir sertliği sayesinde vücut ağırlığından kaynaklanan basıncın eşit dağılmasını sağlar.

Stabilo, modellenen şeklin vakumla sabitlenmesine dayalı bir dengeleyici minderler ve şilteler sistemidir. Özel bir pompa, Stabilo Sisteminden havanın emilmesini sağlar, bu da yastığın şeklini korurken daha sert olmasını sağlar. Şekli ve sertliği çok basit bir şekilde defalarca değiştirilebilir. Stabilo Sistemi, otururken ve uzanırken duruşunu korumak için ek desteğe ihtiyaç duyan kişiler için tasarlanmıştır ve vücut asimetrisini veya kas zayıflığını telafi etmek için çalışır. Kişinin şekli ne olursa olsun pelvis, gövde, baş ve uzuvları stabilize etmeye ve yüksek düzeyde konfor sağlamaya yardımcı olabilir. Hızlı şekil değiştirme imkanı ve geniş uygulama yelpazesine sahip çok çeşitli modeller sayesinde, Stabilo 24 saat postural yönetim sağlayabilir. Yenilikçi üretim teknolojisi ve yüksek kaliteli malzemeler sorunsuz ve uzun ömür sağlar. 

Detaylı bilgi ve deneme randevusu için: 0212 570 0020

BEANSEAT - Şekillendirilebilir Puf
Kullanım

GRANDE - Yatmak, Oturmak için Şilte
Kurulum

CONFORTABLE PLUS DUO
Kurulum

BATH BAGEL - Vakumlu Konumlandırma
Kurulum

TOP