CONFORTABLE Sırt Stabilizasyonu

Stabilo Pozisyonlama Sistemleri

KULLANIM YERLERİ

  • Postür bozukluğu ve asimetrisi olan bireyler.
  • Gövde kas tonusu azalmış bireyler.

ETKİ

  • Tüm yüzey boyunca sırta destek sağlar.
  • Postür kontrolünü geliştirir. Sırtlık konforunu artırır.

KULLANIM ŞEKLİ

  • Tekerlekli sandalye sırtlığını tamamlayıcı,
  • Aktif spor tekerlekli sandalyelerinde destekleyici olarak.

CONFORTABLE Sırt Stabilizasyonu

  • Sırt dengeleyici yastık aynı anda rahat destek ve rahatlama sağlar. Değiştirilebilir şekli, sırtlığın kullanıcının ihtiyaçlarına göre bireysel olarak ayarlanmasına imkan vererek, duruş bozukluklarının düzeltilmesine olanak tanır ve böylece kullanıcının vücut kontrolünü geliştirir.
  • Bireysel kullanıcının ihtiyaçlarına göre istenilen yerde şekil ve kalınlık değiştirebilme özelliği sayesinde minder, büyük omurga deformasyonları, miyelomeningosel spina bifida ve vücut asimetrisi olan kişilerde oturma konforunu artırır.
  • Sırtlığın anatomik şekli ve hafifliği, tekerlekli sandalyeye, rehabilitasyon koltuğuna, sandalyeye veya arabaya kolayca sığmasını sağlayarak, kullanıcılara taşıma sırasında rahatlık sağlar.
  • Özellikle kas gerginliği azalmış veya artmış kişilerde otururken pozisyonu iyileştirerek vücudun stabilizasyonunu ve kontrolünü sağlar.
  • Sırtı tüm yüzeyden destekleyebilme yeteneği verir, postür düzeltmeyi kolaylaştırır, tüm uzunluğu boyunca omurga eğriliğini kolaylaştırır, uzun süre aynı pozisyonda olan kişilerde bası yarası ve tahriş riskini azaltır.

Stabilo Pozisyonlama ve Destek Sistemi

Stabilo, serebral palsi gibi nedenlerle gövde ve postür kontrolü zayıf olan bireyler için postür destek sistemidir. Stabilo pozisyonlama sistemi, kalça ve omurgayı gerektiği şekilde destekleyerek istenen doğru oturuş pozisyonunun erişilmesini sağlar. Vakum sistemi sayesinde istendiğinde yumuşatılıp tekrar şekil verilip sertleştirilebilir ve sertliği ayarlanabilir.Şilte şeklindeki büyük minder modelleri, yatış pozisyonunda istenen desteği ve ağırlığın homojen dağılımını sağlar. Özel granül dolgu ve ayarlanabilir sertliği sayesinde vücut ağırlığından kaynaklanan basıncın eşit dağılmasını sağlar.

Stabilo, modellenen şeklin vakumla sabitlenmesine dayalı bir dengeleyici minderler ve şilteler sistemidir. Özel bir pompa, Stabilo Sisteminden havanın emilmesini sağlar, bu da yastığın şeklini korurken daha sert olmasını sağlar. Şekli ve sertliği çok basit bir şekilde defalarca değiştirilebilir. Stabilo Sistemi, otururken ve uzanırken duruşunu korumak için ek desteğe ihtiyaç duyan kişiler için tasarlanmıştır ve vücut asimetrisini veya kas zayıflığını telafi etmek için çalışır. Kişinin şekli ne olursa olsun pelvis, gövde, baş ve uzuvları stabilize etmeye ve yüksek düzeyde konfor sağlamaya yardımcı olabilir. Hızlı şekil değiştirme imkanı ve geniş uygulama yelpazesine sahip çok çeşitli modeller sayesinde, Stabilo 24 saat postural yönetim sağlayabilir. Yenilikçi üretim teknolojisi ve yüksek kaliteli malzemeler sorunsuz ve uzun ömür sağlar. 

Detaylı bilgi ve deneme randevusu için: 0212 570 0020

BEANSEAT - Şekillendirilebilir Puf
Kullanım

GRANDE - Yatmak, Oturmak için Şilte
Kurulum

CONFORTABLE PLUS DUO
Kurulum

BATH BAGEL - Vakumlu Konumlandırma
Kurulum

TOP